Navigácia: Dovolenka - Dovolenka Tunisko

Dovolenka Tunisko Last minute

Tunisko

Základné údaje o dovolenke v Tunisku

Všeobecné informácie
V Tunisku je stredomorská subtropická klíma s horúcimi letami a miernymi zimami, behom ktorých spadne väčšina zrážok. Oficiálnym jazykom je arabčina, ale dohovoríte sa dobre aj anglicky, nemecky, francúzsky a taliansky. Z Tuniska si môžete priviesť kaftan, kožené výrobky a parfémy z Tunisu, ozdobné vtáčie klietky zo Sidi Bou Said, hrnčiarske výrobky z Nabeulu, koberce z Kairouanu, púštne ruže z Tozeuru, morské špongie zo Sfaxu a z ostrova Djerba. Šafrán z Douzu je najcennejším korením na svete, pretože z 5000 rastlín sa získa necelých 30 gramov korenia. Tuniská kuchyňa je typicky stredomorská s tureckým vplyvom. Dobre chutí všetko, čo je červené a ostré.

„Mechouia“ je šalát z rozmixovaných rajčín, zelenej papriky, natvrdo uvarených vajec, tuniaka a kapary so zálievkou z olivového oleja a citrusovej šťavy. „Brik“ nájdete vo všetkých tradičných jedálnych lístkoch. Vo vnútri tohto pirohu je celé vajce, nadrobno nakrájaný petržlen, cibuľa a zemiak. Ďalším obľúbeným jedlom je „cous-cous”, čo je dusené baranie, hydinové, alebo rybie mäso so zeleninou a varenou semolinou, krupicou z tvrdej pšenice. Tuniské sladkosti sa robia hlavne z orieškov a medu. Ak nemáte radi sladkosti, v ponuke je veľký výber rôznych druhov čerstvého ovocia priamo zo stromu. Silná a aromatická tuniská káva je vynikajúca, ale nezabudnite tiež ochutnať osviežujúci mätový čaj, podávaný v úzkych pohároch.Zdravotná situácia Na návštevníkov z Európy sa nevzťahuje povinné očkovanie. Neodporúča sa konzumovať vodu z vodovodu, nakoľko má iné mikrobiologické zloženie ako pitná voda v SR. Zdravotná starostlivosť je na pomerne štandardnej úrovni.
Elektrina V Tunisku je väčšinou striedavý prúd s napätím 220 V a európska norma zásuviek. V prípade potreby sú k dispozícii adaptéry vo väčšine hotelov. – mobilné telefóny a internet Mobily a internet Telefonické spojenie prostredníctvom oficiálnych slovenských operátorov GSM mobilných telefónov je v Tunisku dostupné, nepokrýva však celú plochu krajiny, ale väčšinou iba územie väčších miest. O rozsahu a možnostiach sa informujte u vlastného mobilného operátora. Prístup na internet je možný za poplatok v hoteloch vyššej triedy.
Pláže a plávanie Sú v Tunisku verejné, aj keď väčšina plážových hotelov má vyhradenú určitú časť pláže, na ktorej poskytuje plážový servis zadarmo alebo za poplatok. Nie je však možné úplne vylúčiť pobyt miestnych obyvateľov na plážach, ktorí bývajú hlučnejší ako sme zvyknutí.
Mena: Tuniský Dinár (TND), orientačný kurz v októbri 2004: 1TND = 26,3 SKK
Časový posun: -1 hodina v čase platnosti letného času v SR, inak bez posunu Zastupiteľstvo SR v Tunisku nie je, ako ani zastupiteľstvo Tuniska v SR.
Zastupiteľský úrad Tuniska: Ambassade de Tunisie, Opernring 5 1010 Wien, Austria
tel.: 00431-5815281-2, fax: 00431-5815592
Podmienky pre vstup do Tuniska Občania SR, ktorí cestujú do krajiny v rámci organizovaných zájazdov nepotrebujú pre vstup na územie Tuniska vízum. Na palube lietadla sa vypĺňa vstupná karta, ktorou je potrebné preukázať sa aj pri opustení krajiny. Pre vstup na územie krajiny je potrebný platný cestovný pas s platnosťou minimálne 3 mesiace po návrate do SR. Vízum je potrebné v prípade, ak nejde o organizovaný pobyt. obyvateľov.

Dovolenka Tunisko

dovolenka Tunisko
 dovolenka Tunisko
 dovolenka Tunisko

Dovolenka Tunisko zájazdy

Dovolenky

Destinácia počasie

TOPlist